0948159166 farady@farady.sk

Kamerové systémy

V dnešnej dobe existuje niekoľko typov kamerových systémov, ktoré sa líšia kvalitou obrazu a cenou.

Porovnanie kamerových systémov

Analógové systémy

V dnešnej dobe už takmer nepoužívané pre svoje nízke rozlíšenie (0,4 MPx).

HDCVI systémy

HDCVI je v podstate moderná nadstavba analógového systému, ktorá má momentálne najvyššie rozlíšenie 4K (8 MPx). Výhodou HDCVI je, že pokiaľ je v objekte nainštalovaný analógový systém s použitím koaxiálneho rozvodu, je možné túto kabeláž využiť (pokiaľ nie je porušená), vymenia sa len kamery a záznamové zariadenie. Oproti analógovému systému je komunikácia medzi záznamovým zariadením a kamerou obojsmerná, čím dokážeme nastaviť kameru na diaľku. Takisto podporuje prenos zvuku.

IP systémy

IP systémy majú hlavnú výhodu v tom, že v podstate nemajú limit čo sa týka rozlíšenia. Momentálne sú na trhu kamery s rozlíšením až 30 MPx. Výhodou IP systémov je, že na prenos signálu sa môže použiť viac druhov prenosových médií – metalický kábel (UTP, FTP), optický kábel, bezdrôtový prenos. Pri IP kamerách v podstate nie je obmedzená vzdialenosť medzi kamerou a záznamovým zariadením. Takisto veľkou výhodou je možnosť napájania pomocou PoE (Power over Ethernet), kde po jednom metalickom kábli je možné prenášať aj dáta aj napájanie, a tým nám odpadá nutnosť ďalšej kabeláže pre napájanie kamier. Samozrejme tento spôsob je možné využiť len do obmedzenej vzdialenosti.

 

Záznamové zariadenia

Ako záznamové zariadenie sa používajú buď kompaktné zariadenia DVR (Digital Video Recorder – analógové systémy a HDCVI), NVR (Network Video Recorder – IP systémy), alebo PC so záznamovým softwarom.
Všetky nami ponúkané záznamové zariadenia majú možnosť aj vzdialeného ovládania a sledovania cez PC (web, software), telefón alebo tablet.

Napíšte nám

13 + 8 =

Napíšte nám

7 + 8 =