0948159166 farady@farady.sk

Čo sú SOS hlásky?

SOS tiesňové hlásky, alebo HelpPointy, sú zariadenia, ktoré slúžia na jednoduché a rýchle privolanie pomoci a to aj v prípade, že človek nemá pri sebe telefón, má ho vybitý poprípade mu ho ukradli. HelpPointy existujú v dvoch variantách vyhotovenia a to voľne stojace alebo závesné. Voľne stojace sú v podstate stĺpy s výškou cca 220 cm a hrúbkou 22×22 cm, vyhotovené z robusného nerezového materiálu. Vo výške 120 cm sa nachádza tlačidlo na privolanie pomoci a interkom. Na vrchu stĺpa je maják, ktorý bliká v prípade stlačenia tlačidla. Závesný HelpPoint je o niečo menší, má výšku cca 100 cm, nakoľko nemusí byť ukotvený o zem. Výška tlačidla a majáku je totožná s voľne stojacim HelpPointom.

Ako to funguje?

Po zatlačení tlačidla sa automaticky vytvorí spojenie medzi HelpPointom a stálou službou mestskej polície. Pracovník mestskej polície vidí na riadiacom pulte, z ktorého HelpPointu hlásenie prichádza a zároveň ho vidí na monitore kamerového systému. Po komunikácii s človekom, ktorý stlačil tlačidlo pracovník vyhodnotí situáciu, napr. vyšle hliadku alebo záchranné zložky. Má možnosť spustiť automatické prehrávanie upokojujúcej hlásky o tom, že situácia sa rieši a záchranné zložky sú už na ceste. Maják na vrchu HelpPointu slúži aj záchranným zložkám na ľahšiu orientáciu a identifikáciu, kde sa HelpPoint nachádza.

Ako to vyzerá?

 

Voľne stojaci

Závesný

Detail tlačidla a interkomu

Foto z výroby

Mapa kde v Žiari nad Hronom sa nachádzajú HelpPointy

O tom ako SOS hlásky fungujú sa hovorilo aj v médiách.

<iframe src="https://www.ta3.com/embed/20170914-2E156EA8-DE2A-4BA6-8208-358CA94A4113.html" width="500" height="320" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Napíšte nám

7 + 8 =